Digital Vanguard – roboty zdalnego rozminowywania

Ukraińska Państwowa Służba Ratunkowa otrzymała sześć robotów do zdalnego rozminowywania od rządu Kanady.

Nowa dostawa wsparcia technicznego od rządu Kanady to nowoczesne roboty DIGITAL VANGUARD–S, które wesprą ukraińskich saperów w bezpiecznym usuwaniu niewybuchów w obszarach zamieszkałych.

Roboty DIGITAL VANGUARD–S zostały przekazane jednostkom pirotechnicznym z obwodów mikołajowskiego i zaporoskiego oraz saperom z garnizonu ługańskiego, którzy obecnie działają w obwodzie chersońskim. Otrzymały je również Mobilne Centrum Szybkiego Reagowania Ratowniczego, Międzyregionalne Centrum Szybkiego Reagowania Państwowej Służby Ratunkowej Ukrainy oraz 2. Specjalne Centrum Szybkiego Reagowania tejże służby.

Więcej informacji o DIGITAL VANGUARD–S

Roboty, wyposażone w połączenie bezprzewodowe i przewodowe, są zdolne do pracy nawet przez 5 godzin. Mogą wykonywać różnorodne operacje – od zdalnego niszczenia materiałów wybuchowych po rozpoznawanie terenu.

Robot wyposażony jest w trzy kamery. Umożliwia to operatorowi nadzorowanie operacji i otrzymywanie w czasie rzeczywistym wyraźnych, wysokiej jakości obrazów z miejsca pracy. Zaawansowane technologicznie możliwości pozwalają na uniknięcie bezpośredniego zbliżania się do potencjalnie niebezpiecznych obiektów. Małe rozmiary i zwrotność robotów pozwalają na ich użycie nawet w trudno dostępnych miejscach.

Od początku szeroko zakrojonej inwazji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę zneutralizowano łącznie 450 998 jednostek materiałów wybuchowych, w tym 2892 kg substancji wybuchowych oraz 3122 bomby lotnicze. Przeszukano obszar o łącznej powierzchni ponad 107 tys. 920 hektarów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *