Rosyjscy pranksterzy zadzwonili do premier Włoch. „Europa jest zmęczona wojną”

Rosyjscy dowcipnisie Wołodymyr Kuzniecow (Vovan) i Oleksiy Stolyarov (Lexus) zadzwonili do premier Włoch Giorgi Meloni, podając się za przedstawicieli Unii Afrykańskiej.

Jak podaje Reuters Rosjanie opublikowali 13-minutowe nagranie audio rozmowy z Meloni. Ze swojej strony Kancelaria Premiera wyraziła ubolewanie z powodu rozmowy z dowcipnisiem podającym się za szefa Komisji Unii Afrykańskiej. Rozmowa odbyła się 18 września w przededniu spotkania z przywódcami afrykańskimi na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ.

Zapytana o wojnę na Ukrainie Malonie powiedziała:

„Widzę, że jest dużo zmęczenia, muszę przyznać, że ze wszystkich stron. Jesteśmy już blisko momentu, w którym wszyscy zrozumieją, że potrzebujemy wyjścia. „

Zaznaczyła jednak, że wyzwaniem jest znalezienie rozwiązania „akceptowalnego dla obu stron” bez naruszania prawa międzynarodowego.

Szefowa włoskiego rządu odniósł się także do sytuacji z migracją przez Morze Śródziemne. Maloney powiedziała, że partnerzy międzynarodowi nie robią wystarczająco dużo, aby pomóc, ponieważ uważają, że Włochy muszą same rozwiązać problem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *