„Mavka. Leśna piosenka” uhonorowana na włoskim festiwalu animacji

Ukraiński film animowany „Mavka. Forest Song” został nagrodzony na włoskim festiwalu animacji. Kreskówka zdobyła nagrodę Cartoon Club Award for the Environment.

Festiwal Cartoon Club Award jest poświęcony filmom animowanym tworzonym przez profesjonalnych reżyserów, a także włoskie i zagraniczne firmy produkcyjne. Festiwal jest głównym przeglądem trendów w branży, postępów w technologii animacji oraz tematów, które artyści uważają za konieczne do poruszenia w swoich filmach.

Co roku o nagrodę Cartoon Club ubiegają się setki filmów animowanych, więc zdobycie pierwszego miejsca w jednej z kategorii to dla naszego zespołu wielki zaszczyt i duma – napisał reżyser filmu Oleg Malamuzh.

Co wiadomo o kreskówce „Mavka. Forest Song”

We wrześniu 2016 roku projekt wygrał IX konkurs Kina Państwowego, a już w grudniu podpisano umowę na produkcję kreskówki. Łączny budżet projektu wynosi 187 mln hrywien. Udział państwa w produkcji kreskówki wynosi 49,5 mln hrywien.

Taśma została wydana 2 marca 2023 roku. W ciągu trzech tygodni pokazów dzieło stało się najbardziej dochodowym filmem w okresie niepodległości Ukrainy. Do 11 lipca sprzedano 1,2 miliona biletów na kreskówkę i zebrano dla nich ponad 152,6 miliona hrywien.

Dzięki angielskiemu tłumaczeniu ukraiński produkt został wyeksportowany do 80 krajów na całym świecie.

Ukraińskie gwiazdy Artem Pyvovarov, Serhiy Prytula, Olena Kravets, Yuliya Sanina, Oleg „Fagot” Mykhailiuta, Oleg Skrypka, DZIDZIO, Nataliya Sumska, Kateryna Osadcha i Nina Matvienko udzieliły głosu animowanym postaciom z kreskówki.

Khrystyna Solovii zaśpiewała w dwóch oficjalnych ścieżkach dźwiękowych do filmu, a primabalerina Opery Narodowej Kateryna Kuhar pracowała nad ruchami i plastycznością postaci Mavki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *