I. Myślenicki Festiwal Tańca – Kultura dla Ukrainy

11 Czerwca 2023r w hali widowiskowo sportowej w Myślenicach odbędzie się I. Myślenicki Festiwal – „Kultura dla Ukrainy”.

Jest to absolutnie wyjątkowe wydarzenie podczas którego odbędą się warsztaty sztuki scenicznej i tańca nowoczesnego dla dzieci i młodzieży z Ukrainy (w tym osób z niepełnosprawnościami) z gminy Myślenice. Warsztaty będą realizowane w trybie stacjonarnym, zdalnym lub hybrydowym w zależności od uwarunkowań podyktowanych pandemią Covid 19. Efekty pracy uczestników zadania zostaną zaprezentowane podczas festiwalu.

W ramach I Myślenickiego Festiwalu „Kultura dla Ukrainy” zostanie zrealizowane jednodniowe wydarzenie kulturalno – integracyjne, podczas którego zaprezentowane zostaną profesjonalne i amatorskie zespoły taneczne z całego regionu oraz wystawiony zostanie spektakl taneczny oparty na filozoficznej baśni Antoine’a de Saint-Exupéry’ego „ Mały Książę” w reż. Andrzeja Starowicza. Ponadto Festiwal rozpocznie multimedialna etiuda taneczno – muzyczna wykonana przez profesjonalnych artystów z polski i Ukrainy pt. „Droga do zwycięstwa”, oraz prowadzony będzie w języku polskim i ukraińskim.
Warsztaty taneczne oraz Udział w festiwalu jest CAŁKOWICIE NIEODPŁATNY!
Data: 11.06.2023
Miejsce: Hala widowiskowo-sportowa w Myślenicach
———
Wydarzenie jest organizowane przez Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Społecznych „Damy Radę”. Projekt został dofinansowany z Funduszy Europejskich „Małopolska Tarcza Humanitarna. Fundusze europejskie dla Ukrainy. Wsparcie Grantowe EFS dla NGO i JST – integracja społeczna, rynek pracy, edukacja i zdrowie.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *