Kamizelki kuloodporne dla kobiet

Ministerstwo Obrony Narodowej Ukrainy testuje dwa modele damskich kamizelek kuloodpornych.

Jak poinformował ukraiński MON kobiety z jednej z jednostek wojskowych Sił Zbrojnych testują dwa modele modułowych kamizelek kuloodpornych ze strukturalnie zakrzywioną płytką.

 

Co wiadomo o kamizelkach dla kobiet

Według informacji przekazanych przez ukraiński MON nowy produkt uwzględnia specyfikę budowy ciała kobiecego personelu wojskowego. Na materiałach zaprezentowanych przez MON widać wstawki amortyzatorów na bokach kamizelki kuloodpornej – elementy, których nie ma w „męskich” modelach „pancernych”. To one zapewniają ścisłe dopasowanie do ciała personelu wojskowego i pełnią funkcję ochronną.

Środki ochrony osobistej testowane są podczas zadań szkoleniowo-bojowych, co pozwala maksymalnie zbliżyć warunki użytkowania nowego „pancerza” do warunków bojowych.

Centralny Departament Rozwoju i Wsparcia Materialnego Sił Zbrojnych Ukrainy już po raz drugi przeprowadza takie testy, po uwzględnieniu życzeń kobiet na podstawie wyników pierwszych prób. Producenci wysłuchali komentarzy, wzięli pod uwagę dane antropometryczne kobiet, tak aby mogły one wygodnie było pracować z bronią.

Po zakończeniu „polowego” eksperymentalnego zużycia producenci przeprowadzą badania laboratoryjne. Kamizelka kuloodporna będzie testowana w różnych warunkach klimatycznych.

zdjęcia: Ukraińskie MON

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *