Kijowskie restauracje proszą o wydłużenie godzin pracy

Narodowe Stowarzyszenie Restauracji Ukrainy zwróciło się do Rady Obrony Kijowa z prośbą o wydłużenie czasu pracy przedsiębiorstw działających w branży gastronomicznej. Poinformował o tym burmistrz Witalij Kliczko na Telegramie.

W okresie przedwojennym w Kijowie funkcjonowało prawie 3300 lokali gastronomicznych, co stanowiło około 1,5% potencjału gospodarczego miasta. Dawały one prawie 1,7 mld hrywien dochodów budżetowych i zatrudniały ponad 48 tys. pracowników.

„Przedłużenie ich pracy o godzinę – do 23:00 pomoże poprawić ogólną sytuację gospodarczą miasta, stworzyć dodatkowe miejsca pracy, podnieść podatki, opłaty i wpłaty do budżetów wszystkich szczebli, do których wpłynęło już ponad 421 milionów hrywien w pierwszy kwartał 2023 roku”. – głosi apel.

Z kolei mer Kijowa zaznaczył, że władze stolicy rozumieją, że biznes musi działać, gospodarka musi otrzymywać podatki, a ludzie muszą mieć pracę.

Władze miasta rozpatrzą tę kwestię w sposób wyważony. Odbędzie się spotkanie z przedsiębiorcami, aby omówić wszystkie jej aspekty. A potem sprawę rozważy Rada Obrony Stolicy”powiedział Kliczko.

Jak działa godzina policyjna w Kijowie?

W Kijowie pod koniec marca 2022 roku utworzono komendanturę, która ma zapewnić niezbędne środki podczas wprowadzania godziny policyjnej i ustanowienia „reżimu kamuflażu świetlnego”.

Od 1 września stolica wprowadziła nowe przepustki umożliwiające poruszanie się aut w czasie godziny policyjnej. Mają bardziej złożony system ochrony niż poprzednie. W lutym ponownie odnowiono specjalne przepustki.

Od 26 marca 2023 roku w stolicy obowiązuje godzina policyjna codziennie od 00:00 do 05:00. Placówki gastronomiczne i miejsca wypoczynku mogą pracować do godziny 22:00.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *