Na froncie zginęła sanitariuszka ze Lwowa Natalia Depa

Natalia Depa ze Lwowa zginęła pod Bachmutem w obwodzie donieckim. Dziewczyna wraz z ojcem i bratem wyruszyła w obronie Ukrainy na początku inwazji na pełną skalę. Poinformowano o tym na Facebooku Ukraińskiego Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt.

Natalia Depa w spokojnym życiu przed wojną pracowała jako kosmetyczka i miała własny salon. Wraz z początkiem inwazji na pełną skalę dziewczyna zgłosiła się jako ochotniczka wraz z bratem i ojcem. Nataliya Depa służyła jako sanitariuszka 218. oddzielnego batalionu 125. TrO.

„Natalia leczyła naszych żołnierzy i ratowała im życie, narażając własne. Jak mówią przyjaciele, była zawsze uśmiechnięta, życzliwa, pogodna i miała waleczne serce” – czytamy w komunikacie Ukraińskiego Stowarzyszenia Lekarzy Medycyny Weterynaryjnej Małych Zwierząt.

Śmierć dziewczyny potwierdził jej brat.

„Przepraszam, że nie byłem zbyt dobrym bratem, przepraszam, że często robiłem różne złe rzeczy, przepraszam, że mało mówiłem. Jesteś na zawsze w moim sercu, moja droga siostro ”- napisał brat Natalii, Ivan Depa.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *