Wszedł w życie zakaz sprzedaży papierosów smakowych i płynów do e-papierosów

Na Ukrainie 11 lipca wszedł w życie zakaz sprzedaży papierosów smakowych i płynów do papierosów elektronicznych -prawo tytoniowe nr. 1978-IX, przyjęty pod koniec 2021 r. Nie można też reklamować elektronicznych urządzeń do palenia (zarówno papierosów elektronicznych, jak i urządzeń do podgrzewania tytoniu).

Centrum Zdrowia Publicznego Ministerstwa Zdrowia przypomniało o zaostrzeniu przepisów antytytoniowych.

Od 11 lipca zabroniona jest:

Reklama i promocja sprzedaży wyrobów tytoniowych, papierosów elektronicznych i płynów do nich.
Zabrania się także dodawania dodatków aromatyzujących do jakiegokolwiek składnika produktu: filtra, bibuły, opakowania, kapsułki.
Ponadto papierosy i tytoń do samodzielnego skręcania papierosów nie mogą mieć właściwości technicznych pozwalających na zmianę ich zapachu, smaku lub intensywności dymu.

Jedynym wyjątkiem od tego zakazu jest produkcja takich wyrobów na eksport.

Prawo zabrania również wprowadzania papierosów elektronicznych, pojemników zapasowych oraz płynów, które mają charakterystyczny zapach/smak uzyskany w wyniku wprowadzenia dodatku lub kombinacji dodatków, w tym owoców, przypraw, ziół, alkoholu, cukierków, mentolu lub wanilia. Zabronione jest również dodawanie do płynów witamin, kofeiny, tauryny oraz szeregu innych dodatków, które mogą stwarzać wrażenie, że produkt ma właściwości prozdrowotne, kojarzy się z witalnością lub ma właściwości barwiące wydzielanie.

 

grafiki: NGO „Life”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *