Nie chcą zatrudniać mężczyzn pomimo ogromnego niedoboru

Ukraińscy pracodawcy bardzo niechętnie zatrudniają mężczyzn. Jednocześnie w kraju panuje ogromny niedobór specjalistów w wyłącznie męskich specjalnościach. Jednak praca dla mężczyzn staje się na Ukrainie coraz większym problemem.

Istnieje kilka powodów, dla których pracodawcy często odmawiają zatrudnienia ukraińskim mężczyznom.

Jednym z nich jest uprzedzenie do zdemobilizowanych weteranów. 79% przedsiębiorców przyznało, że martwi się stanem psycho-emocjonalnym byłych żołnierzy. I dlatego nie chcieliby, żeby w ich firmie pracowali ludzie niezrównoważeni.

Jednakże mężczyznom, którzy w ogóle nie służyli w wojsku, także odmawia się zatrudnienia. Powód jest prosty. W każdej chwili mogą zostać zmobilizowani. Zgodnie z prawem mężczyzna nie ma prawa zostać zatrudniony bez wojskowych dokumentów rejestracyjnych. Dlatego pierwszą rzeczą, która musi zostać zrobiona, gdy mężczyzna zostanie zatrudniony, jest wysłanie go do Terytorialnego Ośrodku Poboru i na komisję medyczną. W obecnej sytuacji istnieje duże prawdopodobieństwo, że natychmiast zostanie zmobilizowany.

Ponadto przedsiębiorcy nie mają prawa zwalniać zmobilizowanych mężczyzn i muszą zachować ich stanowisko pracy. Dlatego pracodawcy, tam gdzie to możliwe, starają się zatrudniać kobiety, a nie mężczyzn.

Jednak w przypadku czysto męskich specjalności, takich jak budowniczy, spawacz czy odlewnik, nadal trzeba zatrudniać mężczyzn.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *