Pojazdy terenowe „Plastun-SN”.

Armia rosyjska otrzymała partię gąsienicowych pojazdów terenowych „Plastun-SN” zmodyfikowanych do celów wojskowych.Poinformował o tym obserwator TheDeadDistrict na swoim Twitterze.

Jak podaje ukraiński portal militarny mil.in.ua cywilny „Plastun” został zmodernizowany do „Specjalnego Przeznaczenia” i jest pozycjonowany jako lekko opancerzony pojazd terenowy do ewakuacji rannych.

Może być również używany jako pojazd rozpoznawczy lub samobieżny moździerz kaliber 82 mm.

Model „SN” posiada kombinowaną ochronę klasy Br3 i Br4, która powinna chronić załogę przed pociskami od 9×19 mm do 7,62×39 mm.

Pojazd terenowy ma układ nadwozia „pickup” lub „kabriolet” bez twardego dachu, którego brak może negatywnie wpłynąć na przeżywalność samochodu i załogi pod wpływem dronów i gruzu.

Aby chronić załogę przed złą pogodą, zastosowano specjalną zdejmowaną ramę i zdejmowaną wodoodporną markizę.

Tę wersję pojazdu terenowego wybrało Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej, które postawiło przed producentem następujące zadania: szybki wjazd i wyjazd, załadunek noszy, obsługa moździerza, rozmieszczenie wież teleskopowych z urządzeniami obserwacyjnymi.

„Plastun-SN” posiada 8 miejsc siedzących, w wersji pojazdu ewakuacyjnego – 4 osoby i 2 miejsca na nosze.

W wyniku zużycia pojazdu terenowego o 3800 kilogramów, maksymalna prędkość „Plastuna-SN” wynosi 50 kilometrów na godzinę, a zalecana prędkość do 30.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *