Favbet kupił 53 pickupy dla „Armii Dronów” za ponad 57 mln hrywien

Firma bukmacherska Favbet przeznaczyła 57,45 mln hrywien na zakup pojazdów dla kompanii uderzeniowych UAV w ramach projektu „Armia dronów”.

Projekt stworzenia kompanii szturmowych UAV jest realizowany przy udziale Sztabu Generalnego, Służby Wywiadu Państwowego, Ministerstwa Obrony Narodowej, Ministerstwa Transformacji Cyfrowej oraz platformy fundraisingowej UNITED24.

„Pick-upy pozwalają nam być mobilnymi, dzięki czemu kompanie uderzeniowe mogą szybko i skutecznie reagować na aktywne działania bojowe wroga. To klucz do uratowania życia bojownika, którego można ewakuować i udzielić pomocy medycznej na czas. Do tego pickup to pojemność. Bardzo często trzeba przewieźć ponadgabarytowe helikoptery uderzeniowe i wyposażenie do nich, które nie zmieściłoby się w innych samochodach. Oczywiście lepiej jak samochody są nowe, to wzrasta zaufanie personelu. Pozwala to nie naprawiać często samochodów, ale skoncentrować się na wykonywaniu misji bojowych” – powiedział dowódca kompanii uderzeniowej bezzałogowych systemów powietrznych 72. OMBr im. Czarne Zaporoże ze znakiem wywoławczym „Student”.

 

W ciągu dwóch miesięcy utworzono i obsadzono 11 kompanii w ramach brygad Sił Zbrojnych.

„Każdy z nas na co dzień widzi rolę, jaką drony odgrywają na froncie. Są nie tylko oczami naszej armii, ale także skutecznym narzędziem do niszczenia sprzętu i siły roboczej wroga. Drony ratują życie naszym obrońcom, a to jest absolutny priorytet. Doceniamy to, co Ministerstwo Cyfrowej Transformacji, i to dla nas zaszczyt dołączyć do „Armii Dronów” – powiedział założyciel ukraińskiej firmy Favbet Andrii Matyukha.

Na pełne wyposażenie kompanii uderzeniowej UAV składają się drony do misji rozpoznawczych i uderzeniowych, Starlink do nieprzerwanej łączności na polu walki oraz pickupy. W ciągu dwóch miesięcy kompanie uderzeniowe UAV zostały wyposażone w 216 dronów, 15 Starlink i 64 pickupy.

Favbet co to za firma?

Favbet to ukraiński operator hazardowy oferujący legalne na terenie Ukrainy zakłady sportowe i kasyno online. Firma nie tylko wspiera lokalny sport, lecz także żołnierzy na linii frontu.

źródło: Favbet linkedin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *