Film dokumentalny „Zdjęcie na pamiątkę” („Фото на пам’ять”) prod. 2023

Flm Фото на пам’ять „Zdjęcie w pamięci” Olgi Czernych to film którego premiera odbędzie się 8 listopada w Amsterdamie, otwierając Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych IDFA.

Informację o tym przekazał portal Suspilne Kultura.

Film to wspólna produkcja Ukrainy, Francji i Niemiec. Powstał dzięki wsparciu Funduszu IDFA Bertha oraz Europejskiego Funduszu Solidarności z Kinem Ukraińskim (ESFUF).

„Pomysł na film zrodził się kilka lat temu, kiedy na nowo przemyślałem doświadczenia emigracji i wojny na przykładzie własnej rodziny, która w 2014 roku zmuszona była przeprowadzić się z Doniecka do Kijowa. Moi rodzice wyjechali, ale moja babcia i niektórzy pozostali bliscy pozostali tam – w okupowanym mieście. Patrzyłam, jak przechodzą zmiany, dostosowują się do nowej rzeczywistości, doprawiając wszystko czarnym humorem nutą optymizmu” – powiedziała reżyserka filmu Olga Czernych.

Film będzie prezentowany w programie konkursowym Envision.

Fabuła filmu „Zdjęcie na pamiątkę”

To filmowy esej o długiej wędrówce jednej rodziny przez wojnę, a w szczególności o poszukiwaniu drogi na przetrwanie strat, jakich doświadczają trzy pokolenia kobiet w rodzinie reżyserki: ona sama, jej matka i pozostająca w zawód.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *