Innowacyjny na świecie program do autoryzacji płatności dzięki Visa i PrivatBank

Visa i PrivatBank po raz pierwszy na świecie wprowadziły nowy program (DAF) do cyfrowego uwierzytelniania płatności w handlu elektronicznym.

Ukraina jako pierwszy kraj na świecie uruchomiła ten innowacyjny program. Wydarzenie to stanowi punkt zwrotny dla handlu elektronicznego i rynku płatności w całym kraju. Pierwsza w historii bezpośrednia transakcja DAF 3DS miała miejsce na Ukrainie 26 maja 2023 r.

Jak działa DAF?

Cyfrowy program uwierzytelniający Digital Authentication Framework (DAF), działający w oparciu o technologie EMV 3-D Secure i Visa Token Service, gwarantuje bezpieczeństwo transakcji bez konieczności posiadania karty.

DAF został opracowany tak, aby transakcje e-commerce odbywały się równie sprawnie, jak płatności w fizycznych punktach sprzedaży, które są przetwarzane zgodnie z międzynarodowym standardem dla transakcji kartami bankowymi EMV.

Digital Authentication Framework to aktualizacja programu Visa Secure, który opiera się na technologii 3-D Secure (3DS) i wymaga wieloetapowej weryfikacji w celu uwierzytelnienia klienta przez bank wydający przed transakcją handlu elektronicznego (brak karty ) można z całą pewnością zaakceptować. Jednak w przypadku firmy DAF aktywne uwierzytelnianie jest wymagane tylko w przypadku pierwszej transakcji, a kolejne transakcje są zatwierdzane automatycznie. Powoduje to mniejsze niedogodności dla konsumentów, mniej zamówień pozostawionych w koszyku i wyższe współczynniki konwersji dla sprzedawców.

Wcześniejsza współpraca pomiędzy Privat Bank a Visa

Wdrożenie programu DAF 3-D Secure to najnowszy efekt owocnej współpracy PrivatBank i Visa.

Wcześniej, w lipcu 2022 r., Visa przeniosła działalność operacyjną i usługi PrivatBanku do rozwiązania chmurowego Visa Cloud Connect, aby zmniejszyć zależność ukraińskiego systemu bankowego od sprzętu, który może ulec uszkodzeniu w wyniku działań wojennych na terytorium kraju.

W grudniu 2021 roku Visa we współpracy z PrivatBankiem uruchomiła aplikację mobilną „Terminal” opartą na rozwiązaniu Visa Tap to Phone, która pozwala przedsiębiorcom będącym klientami banku zamienić swój smartfon z systemem operacyjnym Android, wyposażony w chip NFC, w pełnowartościowy terminal POS.

W maju 2020 r. PrivatBank wraz z innymi globalnymi partnerami Visa dołączył do Visa Token Service jako dostawca usług tokenizacji, przyczyniając się do wzmocnienia bezpieczeństwa i poprawy doświadczeń klientów w zakresie cyfrowych transakcji handlowych na Ukrainie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *