Kanały na YouTube związane z wojną na Ukrainie

Poniżej lista najlepszych wg nas kanałów dostępnych na YouTube które regularnie omawiają sytuacją związaną z wojną jaką prowadzi Ukraina broniąc się przed rosyjską agresją.

Poniżej lista polskojęzycznych kanałów na których analizowana jest sytuacja związana z trwającą wojną na Ukrainie.

Polskojęzyczne kanały omawiające wojnę w Ukrainie.

 • WoW – Wolski o Wojnie

https://www.youtube.com/@wolskiowojnie

Wolski o wojnie czyli na tematy militarne i związane z bezpieczeństwem. Kanał prowadzony przez Jarosława Wolskiego i jak do tej pory zgromadził już 285 tysięcy subskrybentów.

 • Nowy Ład

https://www.youtube.com/@nowyladtv

Kanał prowadzony przez zespół publicystów, którym na sercu leży dobro i rozwój Polski.  Kanał istnieje od 7 września 2020 i posiada aktualnie  56 tys. subskrybentów.

 • Heroizm_Armia_Hist

https://www.youtube.com/@HAHu

Autor kanału zaczął tworzyć treści na początku maja 2022 roku. Kanał wyróżnia się dokładną analizą pola walki, jego autor pod obróbkę bierze zdjęcia z geolokacji. Aktualnie kanał posiada 14,3 tysiąca subskrybentów.

 • OSW – Ośrodek Studiów Wschodnich

https://www.youtube.com/@OSWOsrodekStudiowWschodnich

Od 1990 r. OSW wspiera administrację państwową ekspertyzą doyczącą sytuacji w sąsiedztwie Rzeczypospolitej Polski. Liczba subskrybentów 143 tysiące.

 • Historia Realna

https://www.youtube.com/@HISTORIAREALNA

Historia realna to kanał o historii, geopolityce i wojsku prowadzony przez Piotra Zychowicz. Kanał posiada aż 510 tysięcy subskrybentów. Na jego kanale często możemy zobaczyć wielu gości, omawiających sprawy wojskowe jak i geopolityczne.

 • Filozofia Tak Bardzo

https://www.youtube.com/@FilozofiaTakBardzo

Twórca kanału prowadzi transmisje LIVE podczas których robi przegląd informacji ze strony rosyjskiej. Jak sam napisał na profilu działalność filozoficzna została zawieszona na czas wojny w Ukrainie. Kanał posiada 28,9 tysięcy subskrybentów.

 • MarcinStrzyżewski

https://www.youtube.com/@MarcinStrzyzewskioRosji

Ciekawostki, absurdy, historie z terenów byłego ZSRR. Autor to magister filologi rosyjskiej a jego kanał liczy 136 tysięcy subskrybentów.

 • Good Times Bad Times PL

https://www.youtube.com/@GoodTimesBadTimesPL

Kanał opisujący globalne wydarzenia ze sfery geopolityki, stosunków międzynarodowych, ekonomii, technologii, które kształtują współczesny świat. Liczba subskrybentów – 394 tysiące.

 • Podróż bez Paszportu

https://www.youtube.com/@podrozbezpaszportu

Kanał geopolityczny prowadzony przez Mateusz Grzeszczuk. Co zrozumiałe w ostatnim czasie porusza on często kwestie Ukrainy. Liczba subskrybentów 60,7 tysiąca.

 • Martinn

https://www.youtube.com/@MartinnHistory

Kanał na którym omawiane są tematy historyczne. W ostatnim okresie dużo materiałów związanych z wojną na Ukraine. Liczba subskrybentów 25,4 tysiąca.

 • Bez Sensu – Tomasz Bednarski

https://www.youtube.com/@BezSensuu/

Kanał geopolityczny prowadzony przez Tomasza Bednarskie. Omawiane są także tematy związane z wojną na Ukrainie. Liczba subskrybentów 247 tysięcy.

 • Defence24

https://www.youtube.com/@DF24pl/

Polski serwis poruszający kompleksowo kwestie bezpieczeństwa krajowego i globalnego. 114 tysięcy subskrybentów.

Zagraniczne kanały omawiające wojnę w Ukrainie

 • The New Atlas

https://www.youtube.com/@TheNewAtlas

Wcześniej znany jako „Land Destroyer”, The New Atlas zawiera analizę geopolityczną autorstwa Briana Berletica (alias Tony Cartalucci). Liczba subskrybentów 213 tysięcy.

Brian Berletic przedstawia toczącą się wojnę z innej perspektywy niż twórcy polsko języcznych kanałów.

 

TBC/ CDN

Ostatnia aktualizacja: Niedziela, 5 luty, 2023. 08:39

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *