Konkurs Miss Japonii wygrała etniczna Ukrainka

Karolina Shiino, 26-letnia modelka ukraińskiego pochodzenia, zdobyła tytuł „Miss Japonii”. Została pierwszą laureatką konkursu, która jest naturalizowaną obywatelką Japonii i nie ma japońskich korzeni. 22 stycznia w Tokio została koronowana na zwyciężczynię Grand Prix 56. Konkursu Miss Japonii 2024, po tym jak zaimponowała sędziom swoją urodą, wdziękiem i inteligencją.

Jak informuje Japan Times Karolina urodziła się w Tarnopolu i przeprowadziła się z matką do Japonii, gdy miała zaledwie pięć lat. Otrzymała obywatelstwo japońskie w 2022 roku. Jej matka wyszła za mąż za Japończyka i dorastała w Nagoi, mówiąc po japońsku i ucząc się japońskiej kultury.

Karolina powiedziała, że spotkała się z dyskryminacją i często zastanawiała się, czy na pewno pasuje do Japonii. Postanowiła wziąć udział w konkursie Miss Japonii, aby rzucić sobie wyzwanie i udowodnić, że jest dumną Japonką. Chciała także wykorzystać platformę do promowania różnorodności i włączenia społecznego w Japonii oraz inspirowania innych, którzy czuli się inni lub marginalizowani.

Powiedziała: „Moim celem stało się stworzenie społeczeństwa, w którym ludzi nie ocenia się po wyglądzie, co skłoniło mnie do wzięcia udziału w konkursie”.

Marzenie Shiino spełniło się, gdy usłyszała, że ogłoszono jej zwycięzcę Grand Prix. Rozpłakała się z radości i wdzięczności oraz podziękowała rodzinie, a zwłaszcza matce, która obserwowała wydarzenie z widowni.

Mamo, wygrałam Grand Prix
Powiedziała dziękując jej za sprowadzenie jej do Japonii i uczynienie z niej Japonki.

Shiino, któryama 172 cm wzrostu, ma różnorodne hobby i umiejętności, takie jak spacery, joga, wspinaczka górska, chodzenie modelką i pozowanie. Jej motto brzmi: „Wysoka góra nie jest szlachetna ze względu na swoją wysokość”.

Karolina Shiino jest pierwszą naturalizowaną obywatelką Japonii, która wygrała konkurs, ale jej zwycięstwo wywołało debatę na temat tego, co to znaczy być Japonką. Prawie 10 lat temu, w 2015 roku, tytuł „Miss Japonii” zdobyła Ariana Miyamoto, pierwsza zwyciężczyni rasy mieszanej, której matka jest Japonką, a ojciec Afroamerykaninem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *