McDonald’s otwiera nową restaurację na Ukrainie

Amerykańska sieć restauracji fast food McDonald’s otworzyła swoją pierwszą restaurację w pobliżu autostrady na Ukrainie.

Położona 127 km od stolicy Kijowa, nowa restauracja znajduje się w pobliżu autostrady M-06 Kijów-Czop w obwodzie żytomierskim.

Restauracja zajmuje powierzchnię ponad 500m² i dysponuje 113 miejscami w środku oraz 116 na tarasie. Uważa się, że jest to jeden z największych punktów sprzedaży McDonald’s w Europie.

Restauracja będzie otwarta od 7:30 do 22:00, aby zachować zgodność z firmowymi przepisami bezpieczeństwa.

Interfax zacytował dyrektor generalną McDonald’s na Ukrainie, w Czechach i na Słowacji, Julię Badritdinovą, która powiedziała: „Inwestycje przy autostradach są częścią strategii rozwoju na Ukrainie i wieloletnią praktyką na świecie.

„W tym przypadku wykorzystujemy lokalizację obok już istniejącego elementu infrastruktury, czyli stacji benzynowej WOG, tak aby przystanek był jak najbardziej wygodny i sprawny.”

Według Ukraine Today.org oczekuje się, że restauracja zostanie zamknięta podczas alarmów przeciwlotniczych i ponownie otwarta godzinę po jej zniesieniu ze względów bezpieczeństwa.

Wicepremier Ukrainy i minister rozwoju społeczności, terytoriów i infrastruktury Aleksander Kubrakow zauważył, że najnowsza lokalizacja restauracji to ważny znak dla biznesu w rozdartym wojną kraju.

Od tego miesiąca McDonald’s ma ponad 90 placówek działających w całym kraju.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *