NABU przeprowadziło rewizje na Ukrainie i w Polsce

Pracownicy Narodowego Biura Antykorupcyjnego (NABU) oraz polscy funkcjonariusze organów ścigania przeprowadzili przeszukania na terytorium Ukrainy i Polski w związku z rzekomym zakupem broni po zawyżonych cenach w okresie od kwietnia 2022 r. do lutego 2023 roku.

Informację o tym podało NABU na swoim profilu na Facebooku.

W dniu 9 kwietnia 2024 r. na terytorium Ukrainy i RP przeprowadzono przeszukania w ramach sprawy dotyczącej możliwego zakupu broni po zawyżonych cenach w okresie kwiecień 2022 r. – luty 2023 r.
Stało się to możliwe dzięki współpracy #NABU i #SAP z Ministerstwem Obrony Ukrainy oraz Departamentem Zwalczania Terroryzmu Kryminalnego i Zabójstw Komendy Stołecznej Policji RP w ramach mechanizmu międzynarodowej pomocy prawnej.
Działania dochodzeniowe mają na celu zbadanie łańcucha dostaw zagranicznej broni i weryfikację informacji o możliwym sztucznym zawyżeniu jej wartości w związku z udziałem firm pośredniczących zarejestrowanych poza Ukrainą.
Zebrane dowody zostaną wykorzystane przez detektywów NABU do dokonania oceny prawnej działań funkcjonariuszy. Dochodzenie jest obecnie w toku.
Obecne kierownictwo MON aktywnie wspiera Krajowe Biuro w prowadzeniu postępowań karnych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *