Nova Poshta rozpoczyna działanie w Rumunii

Rumunia jest piątym rynkiem zagranicznym, na którym największy prywatny operator pocztowy i kurierski Ukrainy Nowa Poczta (Nova Post) otworzył swoje biuro. Placówki operatora działają w Mołdawii, Polsce, Łotwie i Czechach. Najnowszy oddział otwarto w centrum Bukaresztu, przy bulwarze Unirii, obsługujące przesyłki o wadze do 30 kg.

Kolejne plany firmy mówią o obsłudze rynku w Niemczech.

O ile na pozostałych czterech rynkach firma służy jako łącznik z klientami na Ukrainie, o tyle w Rumunii będzie obsługiwała transfery z Mołdawią – a więc między dwoma rynkami zagranicznymi – niż raczej transfery między Ukrainą a Rumunią.

Nova Poshta Moldova jest już liderem rynku przesyłek kurierskich w Republice Mołdawii – gdzie osiedliła się liczna społeczność ukraińskich uchodźców.

Nova Poshta obsługuje zarówno klientów indywidualnych, jak i firmy, a jej celem jest pobudzanie wymiany handlowej między Ukrainą a rynkami docelowymi.

„[Na razie] mamy usługi dla osób fizycznych, ale wkrótce uruchomimy działalność dla firm” – powiedział Michaił Popovici, dyrektor generalny Nova Poshta Global Ro, lokalnej spółki zależnej ukraińskiego kuriera, cytowany przez Profit.ro.

„W tym roku rumuńska spółka zależna Nova Poshta zamierza osiągnąć wolumen 100 000 paczek dla obu kategorii klientów”, powiedział Popovici, który kieruje operacjami Nova Poshta w Mołdawii, gdzie firma znajduje się w pierwszej trójce rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *