Pijany Ukrainiec uszkodził 11 aut w Gdańsku by „utrzymać porządek na osiedlu”

Policjanci z komisariatu w Osowej w Gdańsku zatrzymali pijanego 40-latka z Ukrainy, który odpowie za uszkodzenie jedenastu samochodów i spowodowanie strat w wysokości prawie 140 tysięcy złotych. Zdarzenie miało miejsce na ul. Kadetów, gdzie mężczyzna, posługując się kijem bejsbolowym, uderzał w zaparkowane auta, powodując uszkodzenia takie jak rozbite szyby, zniszczone lusterka i tylne lampy. W wyniku działań policji, 40-latek usłyszał 11 zarzutów, a teraz grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek około godziny 07:30 policjanci otrzymali zgłoszenie o dewastacji zaparkowanych samochodów przy ul. Kadetów. Zespół patrolowo-interwencyjny z komisariatu w Osowej natychmiast zareagował, a podczas przeszukania obszaru zauważył mężczyznę leżącego na fotelu pasażera jednego z uszkodzonych pojazdów, który odpowiadał opisowi sprawcy.

40-letni obywatel Ukrainy został zatrzymany, a badanie alkomatem wykazało, że miał 2 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zabezpieczyli także kij bejsbolowy używany przez sprawcę.

Podczas dochodzenia ustalono, że podejrzany zaatakował 11 samochodów marek Toyota i Opel, uderzając w nie kijem bejsbolowym. W wyniku tych działań pojazdy ucierpiały w postaci rozbitych szyb, zniszczonych lusterek oraz tylnej lampy. Łączne straty z tytułu tych zniszczeń oszacowano na prawie 140 tysięcy złotych.

W trakcie przesłuchania mężczyzna tłumaczył swoje postępowanie, twierdząc, że pilnuje porządku na osiedlu i postanowił podjąć działania na własną rękę. Po wytrzeźwieniu 40-latek usłyszał 11 zarzutów za zniszczenie mienia.

Za uszkodzenie mienia grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło/zdjęcia: KMP w Gdańsku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *