Po raz pierwszy w historii Ukrainiec został kartingowym mistrzem Europy

Ołeksandr Bondariew został pierwszym ukraińskim gokartem w historii, który zdobył tytuł Mistrza Europy. Zajął pierwsze miejsce w Kartingowych Mistrzostwach Europy Juniorów FIA 2023. Informacja została podana na internetowej stronie Międzynarodowej Komisji Kartingowej.

W dniach 28-30 lipca odbył się finałowy etap mistrzostw, w którym wzięło udział 81 kierowców kartingowych, w tym Ukrainiec Ołeksandr Bondariew.

Pierwszego dnia Bondarev zajął 29. miejsce w rankingu z powodu nieudanej kwalifikacji. Jednak już następnego dnia wywalczył 22 pozycje i wszedł do pierwszej piątki, zyskując dobrą pozycję startową do finałowego wyścigu.

Ostatniego dnia, 30 lipca, gokarty rozpoczęły wyścig finałowy. Bondarev był w stanie odzyskać jedną pozycję i zająć trzecie miejsce. To miejsce, w połączeniu z nagrodą w Hiszpanii i dwoma zwycięstwami w Czechach i Danii, dało Bondarevowi bezapelacyjne zwycięstwo w Mistrzostwach Europy FIA 2023.

Drugie miejsce zajął belgijski Thibaut Ramekers który zdobył o 12 punktów mniej niż Bondarev.  Trzecie miejsce zdobył Włoch Jacopo Martinez.

zdjęcie/źródło: Fiakarting.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *