Rekordowa ilość spraw karnych wobec nadużyć w „Lasach Ukrainy”

Organy ścigania prowadzą dochodzenia w sprawie 254 postępowań karnych dotyczących nadużyć w Przedsiębiorstwie Państwowym „Lasy Ukrainy”.

To rekordowa liczba przypadków nadużyć w przedsiębiorstwie.

Informacje o tym przekazała służba prasowa przedsiębiorstwa państwowego „Lasy Ukrainy”.

Łącznie Dział Bezpieczeństwa przedsiębiorstwa przekazał organom ścigania 528 zgłoszeń o możliwym popełnieniu przestępstwa.

Niemal każde podejrzenie lub zatrzymanie pracowników leśnych opiera się na kontrolach przeprowadzanych przez bezpiekę wewnętrzną Przedsiębiorstwa Państwowego „Lasy Ukrainy”. W 125 przypadkach Policja Krajowa, DBR i prokuratura zaangażowały na stałe pracowników ochrony „Lasów Ukrainy” do prowadzenia czynności dochodzeniowych – czytamy w raporcie.

Na początku przyszłego tygodnia można spodziewać się kolejnej donośnej wiadomości, będącej efektem wspólnej pracy bezpieczeństwa DP i organów ścigania.
Będzie bardzo dużo i głośno!
Państwowa Agencja Zasobów Leśnych Ukrainy

„Lasy Ukrainy” to państwowe przedsiębiorstwo gospodarcze, które jest jednym z największych użytkowników lasów w Europie i największym użytkownikiem lasów na Ukrainie. Należy do sfery zarządzania Państwowej Agencji Zasobów Leśnych Ukrainy. Przedsiębiorstwo specjalizuje się w leśnictwie, ochronie, racjonalnym użytkowaniu i reprodukcji lasów oraz myślistwie. Spółka zarządza 6,6 mln ha gruntów Państwowego Funduszu Leśnego.

„Lasy Ukrainy” nie są finansowane z budżetu państwa, samodzielnie prowadzą działalność gospodarczą. Działki leśne są własnością państwa i przekazane przedsiębiorstwu w celu stałego użytkowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *