Więcej przedziałów tylko dla kobiet

Narodowy ukraiński kolejowy operator „Ukrzaliznycja” rozwija projekt przedziałów kobiecych w pociągach pasażerskich. Od 15 listopada będą dostępne w czterech kolejnych pociągach.

Od lata 2023 roku w czterech pociągach pasażerskich działały przedziały damskie:

#81/82 Kijów — Użhorod;
#41/42 Dnipro — Truskawiec;
#75/76 Kijów — Krzywy Róg;
nr 15/16 Charków — Yasinya.

Od 15 listopada dostępne będą w 4 kolejnych pociągach:

#17/18 Charków – Użhorod
#29/30 Kijów – Użhorod
#3/4 Zaporoże – Użhorod
#26/236 Odessa – Rachów

Usługa ta jest potrzebna w Ukrainie

„Nasz projekt pilotażowy dotyczący przedziałów dla kobiet pokazał, że ta usługa jest obecnie potrzebna i istotna. Średnio takie przedziały są wypełnione w 93%. W ciągu 4 miesięcy sprzedaliśmy 25 000 biletów. Dlatego zgodnie z obietnicą zwiększamy liczbę pociągów, w których dostępna będzie ta usługa. Wybrano „długie” połączenia na którch podróżuje wiele kobiet z dziećmi, a do projektu dodano nowe kierunki: Odesę, Zaporoże, Iwano-Frankiwsk, Rachów – powiedział szef zarządu AT „Ukrzaliznycja” Eugeniusz Lyashchenko.

Gdzie i za ile kupić bilety?

Bilety na przedziały damskie będzie można kupić w aplikacji Ukrzaliznytsia od 27 października. Bilety można kupować na 20 dni w przód.
Tak jak dotychczas, miejsca siedzące zostaną odpowiednio oznaczone w aplikacji, a na pokład w tych przedziałach będą mogły wejść wyłącznie kobiety i dzieci do 5. roku życia włącznie.

„Ukrzaliznycja” poinformowała także o wzmacnianiu bezpieczeństwa pociągów i wdrażaniu systemu monitoringu wizyjnego we wszystkich nowych wagonach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *