Ukraińskie koleje wprowadziły wagony tylko dla kobiet

Ukraińska spółka kolejowa Ukrzaliznycia wprowadziła pierwsze w kraju wagony tylko dla kobiet na czterech dalekobieżnych liniach kolejowych, z których dwie odjeżdżają ze stolicy Kijowa, w celu poprawy bezpieczeństwa pasażerek.

Cztery długodystanowe linie kolejowe w Ukraine mają obecnie wagony przeznaczone tylko dla kobiet.

Kobiety w Ukrainie często podróżują przez kraj same, bez mężczyzn którzy w dużej ilości biorą udział w obronie kraju.

Nocny pociąg wyjeżdża z Kijowa do miasta Użhorod na zachodniej Ukrainie. W wagonie piątym, Anastasia mówi, że czuje się spokojna. Ona i jej córki w wieku 7 i 10 lat nie będą miały w swoim przedziale żadnych mężczyzn.

Ogarnięta konfliktem Ukraina wprowadziła na kilku dalekobieżnych liniach kolejowych odcinki przeznaczone wyłącznie dla kobiet, aby walczyć z molestowaniem seksualnym kobiet w transporcie publicznym.

„Wybrałem tę opcję celowo, ponieważ po raz pierwszy podróżuję sam z dwiema córkami” – powiedziała 38-letnia Anastasia.

Od zeszłego piątku jest to możliwe na 4 długodystansowych liniach.

Ukraiński system kolejowy – jeden z największych na świecie – był zawsze popularnym i niedrogim sposobem podróżowania przez kraj. Wstrzymanie lotów cywilnych ze względu na wojnę sprawiło, że pociągi dalekobieżne stały się jeszcze bardziej popularne.

Koleje Ukraińskie zdecydowały się na wprowadzenie nowych wagonów po tym, jak petycja wzywająca do wprowadzenia co najmniej jednego wagonu tylko dla kobiet we wszystkich pociągach dalekobieżnych zebrała ponad 25 000 podpisów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *