„Zaporiżstal” dostarczył do Polski próbną partię stali

Zaporoskiego Zakład Metalurgiczny „Zaporiżstal” opanował produkcję nowych rodzajów stali konstrukcyjnej walcowanej i dostarczył do Polski partię próbną.

Z informacji spółki wynika, że we wtorek w zaporoskim zakładzie grupy Metinvest pomyślnie przeszedł proces rozszerzenia zakresu certyfikatu na zgodność wyrobów walcowanych na gorąco z wymaganiami normy EN 10025-1 dla gatunków stali S235-275 J0-J2 i S355 J0-J2.

Jednocześnie wyjaśniono, że Zaporizhstal rozpoczął produkcję żądanych wyrobów metalowych, które przed inwazją na pełną skalę były produkowane w Zakładach Metalurgicznych w Mariupolu (MMK) imienia Iljicza. W tym celu firma przeszła kontrolę procesu produkcyjnego oraz analizę możliwości technologicznych i w efekcie – otrzymał certyfikat zgodności systemu kontroli produkcji od międzynarodowej jednostki certyfikującej Dedal.

„Mimo wojny na pełną skalę, trudnych czasów kryzysowych w krajowym kompleksie górniczo-hutniczym „Zaporiżstal” kontynuuje prace nad poszerzeniem asortymentu i wejściem na nowe rynki zbytu. Certyfikat zgodności systemu kontroli produkcji umożliwi przejście do nowego segmentu dla „Zaporożstal” – produkcja bardziej odpowiedzialnych rur konstrukcyjnych, a także części do budowy maszyn i kontenerów – zauważył cytowany przez służby prasowe dyrektor generalny „Zaporożstal” Roman Slobodyaniuk.

Próbne dostawy tego produktu zostały już wysłane do kilku polskich klientów, otrzymano pierwsze informacje zwrotne dotyczące cięcia i produkcji rur oraz przeprowadzono badania kontrolne. Kontynuując prace w tym kierunku „Zaporiżstal” będzie mógł poprawić wyniki produkcyjne, osiągnąć dodatkowe wolumeny produkcji i sprzedaży wyrobów walcowanych na gorąco, spełniających europejską normę EN 10025-1:2004 gatunki stali konstrukcyjnych S235-275 J0- J2 i S355 J0-J2 w grubościach 1,8-8 mm. Jak informuje komunikat prasowy rolka w pełni odpowiada wymaganiom dyrektyw Unii Europejskiej dotyczących stali walcowanej stosowanej w budownictwie cywilnym i przemysłowym.

Więcej o „Zaporiżstal”

„Zaporiżstal”, jedno z największych przedsiębiorstw przemysłowych na Ukrainie, dzięki wysokiemu popytowi na swoje produkty zarówno w kraju, jak i na arenie międzynarodowej. Zakład ten specjalizuje się w produkcji stali gatunkowej (g/k), blachy gatunkowej (g/k) i zimnowalcowanej, blachy gorącowalcowanej (h/k) ze stali węglowych i niskostopowych, a także taśmy stalowej, cyny czarnej i profili giętych.

Produkty „Zaporiżstal” znajdują zastosowanie w wielu branżach, będąc kluczowymi komponentami dla producentów rur spawanych, przedsiębiorstw z sektora motoryzacyjnego, transportowego, inżynierii rolniczej oraz producentów sprzętu gospodarstwa domowego.

Obecnie „Zaporiżstal” jest w procesie integracji z grupą „Metinvest”, której głównymi akcjonariuszami są PJSC „System Capital Management” (posiadające 71,24% udziałów) oraz grupa spółek „Smart-holding” (z 23,76% udziałów).

„Metinvest Holding” LLC pełni funkcję spółki zarządzającej w ramach grupy „Metinvest”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *