Zniknęło już ponad 140 połączeń autokarowych z Polską

We wtorek 17 października Ministerstwo Rozwoju Społeczności, Terytoriów i Infrastruktury Ukrainy ogłosiło, iż ograniczy liczbę międzynarodowych przewoźników autobusowych. Około 30% wszystkich tras zostanie odwołanych. Decyzja związana jest z nowymi warunkami dla właścicieli firm transportowych.

Interfax-Ukraine podaje, że na Ukrainie zamkniętych będzie co najmniej 30% wszystkich autobusów międzynarodowych. Wiceminister Ministerstwa Rozwoju Społeczności, Ziem i Infrastruktury Ukrainy Serhij Derkach mówił o zamierzeniach rządu „oczyszczenia rynku”.

Poseł powiedział też, że zamknięto już 140 tras z Polską. Obecnie prowadzona jest „weryfikacja” tras z Mołdawią. Władze mają pytania dotyczące około 40 tras.

„Zamknięto już 280 tras – są to do Polski i Rosji. W listopadzie na komisji mieszanej z Mołdawią anulujemy wszystkie trasy, które się nie spełniły. Podobnie współpracujemy z Rumunią, Czechami i innymi krajami”. Według moich szacunków co najmniej 30% wszystkich tras zostanie odwołanych – powiedział Derkach.

Nowe warunki dla przewoźników

Urzędnik podkreślił, że zgodnie z wymogami obowiązującego ustawodawstwa Ukrainy przewoźnik musi spełnić ten warunek. Musi mieć partnera-przewoźnika z innego kraju.

W przypadku braku takiego partnerstwa albo będzie jeździł po trasach wewnętrznych w kraju, albo „albo nie będzie jeździł wcale”. Władze już badają liczbę przewoźników za granicą. Kraje sąsiadujące udzielą informacji o zezwoleniach i dostępności partnera na Ukrainie.

„Oficjalnie mamy uprawnienia do zamykania takich tras” – podkreślił.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *