Зв’язок – Związek (The Connection) – film z okazji dnia niepodległości

W środę, 22 sierpnia, w hromadske odbył się zamknięty pokaz filmu „Зв’язок” w MacPaw Space z udziałem głównych bohaterów i ekipy pracującej nad filmem. Film został zrealizowany przez portal hromadske.

„To film o prawdziwych ludziach, dzięki którym armia ukraińska przeszła długą i trudną drogę, aby stać się nowoczesnymi Siłami Zbrojnymi. Dlatego jest dla mnie ważne, aby film obejrzało jak najwięcej widzów” – powiedział dyrektor naczelny hromadske Oleksandr Nazarow.

Film „Зв’язок to dialog dwóch wojskowych, ojca i syna, przeszłości i teraźniejszości. To jedna opowieść o ludziach o różnych charakterach, doświadczeniach bojowych i poglądach na wojsko.

Na taśmie bohaterowie pokazują swoje codzienne życie, opowiadają o swojej drodze zawodowej i tym, co wydarzyło się w ukraińskiej armii po 1991 roku.

„Dla mnie to opowieść o miłości, żarliwej miłości do swojej pracy i Ukrainy, o szacunku i nadziei na dobrą przyszłość. Jestem dumna, że żyję w takim kraju i z takimi ludźmi, jak bohaterowie naszego filmu” – mówi producentka kreatywna Anastasia Kamińska.

Film jest już dostępny na kanale Youtube hromadske.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *