„Tiry na tory” – popularne hasło w końcu wchodzi w życie dzięki „Ukrzaliznycja”

„Ukrzaliznycia” uruchomiła testowy pociąg z wagonami, załadowany 13 ukraińskimi ciężarówkami, które przed wjazdem na Ukrainę zostały zablokowane w związku ze strajkiem polskich przewoźników.

Informacja pojawiła się na stronie narodowego przewoźnika kolejowego z Ukrainy.

Koleje Ukraińskie wysłały do Polski pierwszy skład przeciwnaczepowy z ciężarówkami. Firma pracowała nad projektem przez dwa tygodnie. Pociąg składał się z wagonów na których załadowano 13 aut ciężarowych z naczepami.

Pociąg kursuje na trasie Sknyłów (Ukraina) – Sławków (Polska). Odprawa celno-graniczna ładunków odbywa się na kolejowym przejściu granicznym Izov – Hrubeshiv.

Obecnie nadal pozostają kwestie formalne dotyczące szybkiego przekroczenia polskiej granicy, a eksperci już pracują nad przyspieszeniem tego procesu.

Podobne trasy zostaną zorganizowane w kierunku powrotnym. Ze stacji Slavkuv ciężarówki jadą już drogą do celu.

Dowóz kierowców samochodów z miejsca załadunku na peron kolejowy do miejsca rozładunku zapewnia autobus.

Aby zlecić przewóz samochodu ciężarowego pociągiem z przyczepą z Ukrainy należy skontaktować się z Centrum Obsługi Transportu „Lisky” oddział SA „Ukrzaliznycja”, w kierunku odwrotnym – do Kolei Ukraińskich Cargo Poland.

Dzień wcześniej w sieciach społecznościowych pojawiło się wideo przedstawiające ukraińskie ciężarówki załadowane na platformy przeciwnaczepowe poruszające się po torze.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *