Ukraina uruchomi program nauki języka angielskiego dla każdego

Na Ukrainie uruchomiony zostanie program nauki języka angielskiego, który będzie dostępny dla każdego – niezależnie od sytuacji finansowej czy miejsca zamieszkania.

Informację o tym przekazał premier Ukrainy Denys Szmyhal na swoim koncie na Telegramie.

Szef rządu zapewnił, że program ten będzie charakteryzował się indywidualnym podejściem i otwartym dostępem do zasobów edukacyjnych.

„Otwieramy drzwi do naszej wspólnej lepszej przyszłości, gdzie Ukraina będzie na tym samym poziomie, co rozwinięte kraje świata, gdzie będziemy z nimi rozmawiać tym samym językiem, w dosłownym tego słowa znaczeniu” – powiedział Szmyhal.

Według niego obecnie około połowa Ukraińców w ogóle nie mówi po angielsku, a jedynie 20% obywateli posługuje się nim biegle.

Według premiera język angielski pomoże państwu lepiej współdziałać z partnerami zagranicznymi, a ukraińskiemu biznesowi znaleźć nowe rynki zbytu i inwestycje warte miliardy dolarów.

Szef rządu dodał także, że urzędnicy w Unii Europejskiej posługują się językiem angielskim w przedziale od B1 do C2. Na Ukrainie tylko urzędnicy służby cywilnej muszą znać język angielski na poziomie A.

Shmyhal nazwał „potrzebą chwili”, aby wszyscy menedżerowie znali język angielski na poziomie nie niższym niż B2: „Jest to szczególnie ważne dla osób odpowiedzialnych za komunikację z partnerami”.

Według premiera rząd proponuje stopniowe wprowadzanie języka angielskiego do przestrzeni oficjalnej. Jednak w przyszłości znajomość języka angielskiego na Ukrainie „stanie się wszechobecna” – dodał.

Ukraińcy tworzą konkurencyjne produkty i usługi, które mogą podbić świat. Język angielski będzie motorem ich rozwoju, motorem sukcesu i gwarancją samorealizacji dla tysięcy ludzi – dodał premier.

zdjęcie: screenshot z wystąpienia premiera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *