Były poseł na Sejm RP Piotr Fogler zwrócił Nawrockiemu swoje odznaczenie – Złoty Krzyż Zasługi

Były poseł Sejmu RP Piotr Fogler zwrócił prezydentowi Polski Karolowi Nawrockiemu swoje odznaczenie — Złoty Krzyż Zasługi — jako wyraz protestu przeciwko odebraniu Orderem Orła Białego prezydentowi Ukrainy Wołodymyrowi Zełenskiemu. Poinformował o tym na Facebooku.

Fogler zaznaczył, że gest ten nie jest skierowany przeciwko prezydentowi, który mu to odznaczenie wręczył — chodzi o byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, którego Fogler deklaruje, że szanuje. Zwraca odznaczenie obecnemu lokatorowi Belwederu, którego określił mianem „rezydenta”.

To co zrobił i ciągle robi ten pan nazywany Prezydentem jest koszmarem i dla mnie nie jest Prezydentem mojego kraju, tylko nieporozumieniem” — napisał były poseł, dodając, że nadal czeka na przeliczenie głosów przez PKW i do dziś nie zna ostatecznych wyników wyborów prezydenckich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *