Echerha (eCzercha) – elektroniczna kolejka do przekraczania granicy z Ukrainą

Aktualnie elektroniczna kolejka na przejściach granicznych eCzercha działa już nie tylko dla ciężarówek, lecz także dla autobusów. Jest ona dostępna na 6 przejściach granicznych, w tym dwóch z Polską.

https://echerha.gov.ua/pl

Aktualnie eCzercha działa na następujących przejściach.

Krakowiec— Korczowa (obwód lwowski);
Szeginie (Шегині/Shehyni) — Medyka (obwód lwowski);
Porubne — Siret (obwód czerniowiecki);
Mamałyga — Krywa (obwód czerniecki);
Jagodin — Dorogusk (obwód wołyński) — tylko przejazy regularne;
Ustyług — Zosyn (obwód wołyński).

Decyzja ta została podjęta na posiedzeniu Rady Ministrów – powiedział premier Denys Szmyhal.

„Dzisiaj poparliśmy decyzję o rozbudowie e-kolejki. Zmniejszy to kolejki na granicy i sprawi, że będzie ona bardziej komfortowa. Wcześniej ta usługa działała już dla drogowego transportu towarowego” – napisał na Telegramie.

Od kiedy eChercha (eCzercha) dla transportu pasażerskiego?

Premier zaznaczył, że pilotażowy projekt dotyczący przejazdu autobusów pasażerskich rozpocznie się w sierpniu.

Ukrtransbezpets poinformował, że 1 sierpnia elektroniczna kolejka dla przewoźników pasażerskich zacznie działać w trybie testowym na przejściu granicznym Jagodin-Dorogusk.

„Ruch autobusów regularnych rejsów będzie możliwy dopiero po zarejestrowaniu się w Elektronicznej kolejce na przejściu granicznym na stronie internetowej echerha.gov.ua. Rejestracja w eCherg dla przewoźników pasażerskich zostanie otwarta 31 lipca” – czytamy w komunikacie.

Poinformowano także że przewoźnicy zarejestrowani w kolejce online powinni stawić się na punkcie kontrolnym o godzinie określonej przez trasę autobusu. W okresie testowym system nie będzie oferował czasu przyjazdu autobusów do punktu kontrolnego.

„Radzimy przewoźnikom pasażerskim, aby rejestrowali się w kolejce przed przybyciem na granicę, aby zaoszczędzić czas i czas podróżnych” – zauważył Ukrtransbezpetsa.

O systemie eChercha

Przypomnijmy iż program do przekraczania granicy Eczercha został uruchomiony zaledwie kilka miesięcy temu. Został uruchomiony na przejściach granicznych z Polską, Słowacją, Węgrami, Rumunią i Mołdawią. Do tej pory mogli z niego korzystać tylko kierowcy ciężarówek.

https://echerha.gov.ua/pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *