Elektroniczny system przekraczania granic eCherha (eCzerha)

Rząd ukraiński uruchamia elektroniczny system przekraczania granic eCherha na 16 przejściach granicznych w kierunku zachodnim. Został pomyślnie przetestowany w dwóch punktach kontrolnych.

System przekraczania granicy dostępny tutaj w języku polskim

https://echerha.gov.ua/pl

 

Poinformował o tym premier Ukrainy Denys Szmyhal na posiedzeniu rządu.

„Uruchamiamy elektroniczny system eCherha na 16 przejściach granicznych w kierunku zachodnim. Od końca ubiegłego roku został pomyślnie przetestowany na dwóch przejściach granicznych. Teraz eCherha będzie dostępny dla wszystkich kierowców ciężarówek przekraczających granicę” – powiedział Szmyhal.

Według niego, po zarejestrowaniu się przez aplikację, użytkownik otrzyma wiadomość o swoim statusie w kolejce, jej postępie oraz czasie przybycia do punktu kontrolnego.

„Korzyści z eQueue dla Ukraińców to prosty algorytm działania, minimalny wysiłek ze strony użytkownika i ogromna oszczędność czasu. Korzyści dla biznesu: redukcja strat z tytułu przestojów, optymalizacja procesów biznesowych, przejrzystość i te same zasady dla wszystkich. Korzyści dla państwa: usprawnienie transportu, eliminacja fizycznych kolejek, analiza potoków ruchu” – podkreślił premier.

Shmyhal jest przekonany, że eCherha stanie się uniwersalnym systemem dla wszystkich rodzajów transportu. „Od przyszłego tygodnia będą mogli z niej korzystać kierowcy ciężarówek, od lipca kierowcy autobusów, a od sierpnia właściciele samochodów. Naszym celem jest, aby przekraczanie granicy było jak najszybsze i wygodne” – podkreślił premier.

System ten jest dostępny także w języku polskim https://echerha.gov.ua/pl

W okresie testowym kolejka elektroniczna działa tylko na przejściu granicznym «Jagodzin – Dorohusk»

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *