Nikt nie uniknie poboru do wojska

Przedstawiciel Ministerstwa Obrony Ukrainy powiedział, że resort przygotowuje obecnie dość istotne zmiany, dzięki którym obywatele Ukrainy nie będą już mogli stwarzać żadnych warunków pozwalających uniknąć poboru. Ukraińcy nie będą mogli uniknąć mobilizacji, ponieważ państwo będzie w stanie w ten czy w inny sposób ich zidentyfikować.

Informację tę przekazała wiceminister obrony Ukrainy Natalia Kałmykowa.

Kałmykowa dodała, że ​​obecnie setki tysięcy obywateli stara się uniknąć mobilizacji, problem ten zostanie rozwiązany.

„Przygotowano już propozycje zmian w projekcie ustawy o rejestracji poborowych, którzy później staną się żołnierzami. Aby ludzie mogli przejść VLK, a także wszystkie procedury związane z mobilizacją w miejscu zamieszkania. Obecnie trwają końcowe uzgodnienia w kwestiach koncepcyjnych, aby móc wprowadzić zmiany w prawie Ukrainy i unormować kwestię rozliczania personelu wojskowego” – powiedziała wiceminister obrony Natalia Kałmykowa.

Każdy ma cyfrowy ślad

Cyfrowy zespół MON udoskonala obecnie mechanizmy wymiany danych pomiędzy różnymi ukraińskimi rejestrami. Pozwoli to uprościć procedurę rejestracji i rejestracji personelu zmobilizowanego w terytorialnych ośrodkach werbowania (byłych komisariatach wojskowych).

„Państwo będzie wtedy mogło zobaczyć osobę, nawet jeśli nie ma jej w rejestrze poborowych, to będzie widoczna u innych. Każdy ma cyfrowy ślad” – powiedziała wiceminister.

Kałmykowa uważa gotowość do służby w siłach obronnych za odzwierciedlenie wartości.

„Ukrainy każdy z nas będzie musiał bronić, więc lepiej przyjechać, znaleźć jednostkę, w której chce się służyć i zmobilizować do niej. To najlepszy sposób” – dodała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *