Zełeński nie chce by dziennikarze pisali o korupcji

Prezydent Władimir Zełenski nieformalnie zwrócił się do ukraińskich mediów o tymczasowe zaprzestanie poruszania tematu korupcji. Poinformowała o tym redaktorka nv.ua Julia Mostovaya, odnosząc się do obecnych na spotkaniu kolegów, gdyż ona sama nie została tam zaproszona.

Po opublikowaniu dziennikarskiego śledztwa w sprawie zawyżonych cen produktów dla Ministerstwa Obrony Narodowej (jajka po 17 hrywien za sztukę) prezydent Wołodymyr Zełenski prywatnie wezwał znane media, aby chwilowo nie promowały tematu korupcji. Redaktor naczelna ZN.UA Julia Mostova opowiedziała o tym podczas konferencji National Media Talk 2023, która odbyła się w Kijowie.

Odpowiadając na pytanie moderatora, redaktora naczelnego domu medialnego NV Witalij Sych, o wpływ władz ukraińskich na wolność słowa w konfrontacji z rosyjską agresją, nazwała tę sprawę „małą historią, w której świat odbija się w kropli wody.”

I wiecie co? Jeśli chodzi o korupcję, zaakceptowalibyśmy te warunki, gdyby prezydent kontynuował w sposób zrównoważony i powiedział: „Nie chcę, żeby to zjawisko zżerało nasze tyły, wpływając na możliwości naszego frontu . I tak oto jest osoba – Andrij Borisowycz [Yermak], inni ludzie, których chcesz. Oto jego telefon na żywo. Jeśli masz ślady kłótni, fakty, przyjdź, podaj proszę tę osobę, ona natychmiast odbierze od Ciebie telefon. I daj nam tydzień na odpowiedź. Jeśli w ciągu tygodnia nie będzie odpowiedzi, wydrukuj, pokaż, napisz. Ale daj nam szansę, aby się poprawić” – powiedziała Mostova.

Stwierdziła, że zamiast tego ze strony Zełenskiego nie było takiej oferty.

Według informacji dziennikarki prezydent Ukrainy powiedział jedynie:

„Milcz aż do zwycięstwa”

Z kolei sama Julia Mostowaja powiedziała:

„Jeśli będziemy milczeć, zwycięstwa nie będzie”

źródło: New Voice Ukraine

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *