Pomoc finansowa od Norwegii oraz Szwajcarii

Rząd ukraiński zapowiedział przyjęcie ważnych działań mających na celu pozyskanie dodatkowego finansowania od partnerów międzynarodowych.

W wyniku tych działań Norwegia przeznaczy Ukrainie 190 mln dolarów, a Szwajcaria 70 mln dolarów. Poinformował o tym premier Ukrainy Denys Szmyhal na swoim kanale na telegramie.

Według Szmyhala środki te zostaną przekazane w formie dotacji za pośrednictwem funduszy kontrolowanych przez Grupę Banku Światowego. Ponadto Ukraina będzie mogła skorzystać z pożyczki Banku Światowego w wysokości prawie 1,1 miliarda dolarów.

Premier podkreślił wagę tego wsparcia, wskazując, że będzie ono skierowane na świadczenia społeczne, rozwój edukacji, sferę medyczną i inne kluczowe sektory.

Rząd Ukrainy podjął dwie dodatkowe decyzje, które umożliwią krajowi otrzymanie około 162 milionów euro od Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Środki te zostaną przeznaczone na wsparcie trwających programów naprawczych w Ukrainie, obejmujących projekty odbudowy i budowy szkół, szpitali, przedszkoli, budynków administracyjnych oraz innych obiektów infrastrukturalnych.

Premier Ukrainy, Denys Szmyhal, podkreślił, że dzięki tym inwestycjom w bieżącym roku zakończą się prace nad 28 projektami, a także rozpocznie się realizacja 186 nowych inicjatyw. Te nowe projekty mają na celu poprawę jakości życia w ukraińskich społecznościach.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *