Bitwa o ostatnią drogę do Bachmutu z perspektywy żołnierza

Niezwykły materiał opublikowany przez ukraiński batalion pokazuje, co dzieje się w okopach na linii frontu, gdzie dochodzi do bezpośrednich starć z nacierającym wrogiem.

Na filmie widać żołnierzy z „Wilków Da Vinci” broniących swoich pozycji na obrzeżach Bachmutu przed nacierającymi „orkami”.

Dowódca który nagrywa materiał video jest w stałym kontakcie z kimś, kto ma nadzór nad sytuacją na polu walki np. z operatorem drona.

Według wcześniej cyrkulujących w internecie informacji życie żołnierza w strefie 0 w Bachmucie to około 4 godzin. Na nagraniu pokazane jest 10 minut…

Czym jest batalion Wilków Da Vinci?

Batalion DaVinci Wolves jest najlepiej wyszkoloną i wyposażoną jednostką Korpusu Ochotniczego. Jednostka była pierwotnie częścią (jako 1 Kompania Szturmowa) 5 batalionu. 26 sierpnia 2015 jednostka wyodrębniła się z 5 batalionu, który w grudniu 2015 opuścił struktury Prawego Sektora i wstąpił do Ukraińskiej Armii Ochotniczej. 1 batalion był rozmieszczony w strefie walk od 2014 roku i walczył u boku regularnych jednostek wojskowych w wielu bitwach. Jednostka utrzymuje się z darowizn i środków prywatnych. W 2022 roku jednostka została skompletowana do rozmiarów batalionu i otrzymała pod swoje dowództwo jednostkę „Honor”. Jednostka walczyła na wschodzie Ukrainy. Ich dowódca o znaku wywoławczym „Da Vinci” otrzymał 30 listopada 2021 r. tytuł „Bohatera Ukrainy”.

7 marca 2023 r. pod Bachmutem zginął dowódca Dmytro Kotsyubaylo „Da Vinci”.

 

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *