W Holandii zrezygnowano z planów utworzenia ośrodka dla uchodźców ukraińskich

W holenderskim mieście Purmerend anulowano projekt utworzenia tymczasowego ośrodka zakwaterowania dla ukraińskich uchodźców. Gmina chciała zakwaterować uchodźców w kilkuset tymczasowych domach na łące pomiędzy Purmerend a Ilpendam, ale rząd nie chce dopłacać do schroniska.

Jak informuje portal nos.nl w centrum planowano pomieścić od 500 do 1500 Ukraińców. Rząd nie podał, dlaczego finansowanie zostało wycofane.

„Powiedziano nam, że przedstawione przez nas uzasadnienie biznesowe nie jest finansowane przez rząd” – stwierdziła gmina.

Władze lokalne wyjaśniły, że brak środków finansowych nie pozwoli na umieszczenie na terenie gminy tak dużej liczby uchodźców.

W Purmerend chciano zakwaterować Ukraińców w tymczasowych mieszkaniach na 10 do 15 lat. Wielu mieszkańców gminy jednak głośno sprzeciwiało się temu. W ciągu dwóch tygodni pod odpowiednią petycją podpisało się ponad 10 000 osób.

„Nasze dzieci nie mogą znaleźć domu. Niektóre muszą mieszkać z rodzicami do późnej starości, nie ma oferty dla osób potrzebujących pilnej opieki” – powiedział jedna z mieszkanek

Purmerend skoncentruje się teraz całkowicie na rozwoju trwałej zabudowy mieszkaniowej na danym obszarze.

zdjęcie: shutterstock/panorama Purmerend

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *