W szkołach odbędą się „Lekcje wolontariatu”.

Ministerstwo Edukacji i Nauki Ukrainy, przy wsparciu innych departamentów i partnerów, zainicjowało nowy projekt, który będzie promował świadomość znaczenia wolontariatu. W ramach projektu w szkołach odbędą się zajęcia z doświadczonymi wolontariuszami.

Ministerstwo przygotowało też specjalną stronę internetową na której można zgłosić chęć wzięcia udziału w programie.

https://school.volunteer.country/

Dla kogo jest program?

Szkolna lekcja wolontariatu to program edukacyjny realizowany w formie lekcji dla uczniów klas 8-11. Celem lekcji jest opowiedzenie, czym jest wolontariat i zainspirowanie uczniów, w jaki sposób ich działania mogą wpłynąć na rozwiązywanie problemów społecznych w ich mieście, społeczności i kraju.

Dlaczego warto szerzyć ideę wolontariatu?

Wolontariat to nie tylko ważny element aktywności społecznej, ale także cenne doświadczenie edukacyjno-wychowawcze dla młodych ludzi. Uczniowie biorący udział w akcjach wolontariackich uczą się rozumieć potrzeby i problemy swojego otoczenia, rozwijają empatię i poczucie odpowiedzialności za zmiany w swoim otoczeniu.

W czasach niepewności nastolatki poświęcają wiele energii i środków osobistych na odnalezienie swojego powołania. Dzięki wolontariatowi uczniowie mogą zadbać o swój zasób, bo jest on ważnym elementem aktywnego trybu życia, a także zainspirować się do wyboru przyszłego zawodu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *