Już dwóch kierowców zmarło w kolejce do granicy

Kolejny ukraiński kierowca zmarł w Polsce na parkingu w pobliżu przejścia granicznego Korchowa-Krakowiec, gdzie trwa strajk polskich przewoźników.

Informację tę przekazał portal Suspilne.

Portalowi udało się także porozmawiać z Wołodymyrem Balin`em, wiceprezesem Związku Międzynarodowych Przewoźników Samochodowych.

„Dziś rano otrzymaliśmy informację, że wieczorem na parkingu w Korczowie zginął kierowca. To już niestety drugi przypadek śmiertelny od początku blokady. Rozumiem, że najbardziej prawdopodobną przyczyną jest fizjologia, ale tak czy inaczej, stres, jaki odczuwają w związku ze strajkiem, związany z koniecznością mieszkania w domkach i nie wiadomo, kiedy będą mogli przedostać się na Ukrainę, pogłębia nastroje negatywne i powoduje pewne sytuacje. już sobie z tym radzimy, ale fakty są niepodważalne” – stwierdził.

Według Balina zmarły kierowca miał samochód na charkowskich tablicach rejestracyjnych. Zaznaczył również, że zna nazwisko kierowcy, ale go nie podał.

Przypomnijmy iż 11 listopada 54-letni kierowca ciężarówki z Ukrainy zmarł, czekając na przekroczenie granicy w Polsce na parkingu w pobliżu przejścia granicznego „Dorohusk-Jagodin”.

Ambasador ukraiński apeluje do rządu RP

Ambasador Ukrainy w Polsce Wasyl Zwarych poinformował, iż odpowiednie sygnały dotarły także do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i administracji RP.

„Wzywamy polskie władze do podjęcia zdecydowanych działań w celu odblokowania ruchu i nie dopuszczenia do tego, aby ukraińscy, polscy i zagraniczni kierowcy ciężarówek stali w wielokilometrowych kolejkach bez odpowiednich warunków i stali się zakładnikami działań organizatorów protestów” – powiedział Zvarych.

Ambasador dodał, że ograniczenie ruchu towarowego przez polskich protestujących stwarza zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi, powoduje istotne zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego i porządku ruchu, a zatem, zgodnie z polskim prawem, daje podstawę do rozwiązania strajku.

„Każdy ma prawo protestować i bronić swojego stanowiska. Jednak wybrana tym razem forma, czas i czas trwania spotkania, w trudnych warunkach pogodowych, stwarzają realne zagrożenie dla życia i zdrowia, a także bezpieczeństwa ludzi” – podkreślił Zvarych.

 

zdjęcie: Kolejka do granicy w pobliżu przejścia granicznego Rawa-Ruska.9 listopad 2023 zdjęcie z shutterstock.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *