Rolnicy planują strajkować na granicy do stycznia

23 listopada polscy rolnicy z inicjatywy „Oszukana Wieś” rozpoczęli protest przed przejściem granicznym „Medyka” na granicy z Ukrainą. Poinformowali, że będą strajkować co najmniej do 3 stycznia 2024 roku.

Informację przekazała Polska Agencja Prasowa. O planowanym strajku polskich rolników informowaliśmy już na początku tego tygodnia.

Rankiem 23 listopada protestujący ustawili się w ludzkim łańcuchu przed przejściem dla pieszych i ogłosili, że bez ograniczeń będą mogły przejeżdżać wyłącznie samochody osobowe, autobusy i ciężarówki przewożące pomoc humanitarną i sprzęt wojskowy.

Strajkujących odwiedził poseł konfederacji Krzysztof Bosak.

Strajkujący informują że co godzinę przepuszczą tylko dwie ciężarówki z produktami i towarami.

Jak informują organizatorzy, do 26 listopada protest potrwa od 9:00 do 20:00. codziennie, a od 27 listopada będzie trwał całą dobę i potrwa do 3 stycznia 2024 roku.

Rolnicy domagają się m.in. dopłat do skupu kukurydzy, utrzymania podatku rolnego na tegorocznym poziomie oraz kontynuacji kredytów płynnościowych. Protestujący przekazali swoje żądania wicewojewodzie podkarpackie Jolancie Sawickiej i premierowi Mateuszowi Morawieckiemu.

Tymczasem polscy przewoźnicy kontynuują protesty na granicy z Ukrainą. Blokują w szczególności punkty kontrolne w Korchowej, Grebennym i Dorohusku, przepuszczając jedynie kilka ciężarówek na godzinę.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *