Spilno Hub Katowice – Miejsce pomocy dla osób z Ukrainy

Spilno Hub Katowice to otwarta bezpieczna i przyjazna przestrzeń dla dzieci i młodzieży oraz całych rodzin z Ukrainy, które znalazły schronienie w Katowicach. Punkt ten znajduje się przy ul. Morcinka 5-7-9 w Katowicach.

W Spilno Hub Katowice aktualnie funkcjonuje

  • punkt recepcyjny i informacyjny,
  • kawiarnia integracyjna,
  • kącik zabaw dla dzieci,
  • biblioteczka z literaturą ukraińskojęzyczną dla dzieci i młodzieżyTo także punkt informacyjny, gdzie obywatele Ukrainy mogą znaleźć odpowiedzi na nurtujące ich pytania

Jak trafić?

ul. Gustawa Morcinka 5-9

40-123, Katowice.

Godziny otwarcia Spilno Hub Katowice

Centrum działa 5 dni w tygodniu, w tym w sobotę – we wtorki, środy i czwartki w godzinach 14:00 – 19:00, a w piątki i soboty w godzinach 9:00 – 14:00. Obsługa osób odbywa się w języku polskim, ukraińskim i rosyjskim.

 

Oficjalne otwarcie Spilno Hub Katowice

Centrum integracji polsko ukraińskiej zostało otwarte 20 lutego 2023 roku. Lokal został podarowany przez miasto Katowice a zostały wyremontowany i przystosowany dzięki środkom UNICEF-u.

Fot. Maja Ostrowska-Lindner/WKATOWICACH.eu.

 

Filmik z otwarcia

Po ponad dwóch miesiącach adaptacji lokalu przy ul. Morcinka 5-7-9 w Katowicach, w poniedziałek 20 lutego, została otwarta bezpieczna i przyjazna przestrzeń dla dzieci i młodzieży oraz całych rodzin z Ukrainy, które znalazły schronienie w Katowicach.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *