Wielka Brytania jednak nie wyśle swoich żołnierzy na Ukrainę

Wielka Brytania nie będzie szkolić ukraińskiej armii na terytorium Ukrainy do końca wojny, pomimo wcześniejszych deklaracji brytyjskiego Ministra Obrony. Informację tę przekazał premier Wielkiej Brytanii Rishi Sunak.

Wcześniej nowo wybrany sekretarz obrony Wielkiej Brytanii Grant Shepps powiedział, że wojska brytyjskie będą po raz pierwszy stacjonować na Ukrainie w ramach planów omawianych z wojskiem.

Shepps powiedział, że przeprowadził rozmowy z dowództwem armii, aby w przyszłości przenieść oficjalny program szkoleniowy pod przewodnictwem Wielkiej Brytanii na Ukrainę, zamiast polegać na bazach w Wielkiej Brytanii i innych członkach NATO.

Zamiast tego szef brytyjskiego rządu wyjaśnił, że plany te mają charakter długoterminowy i w najbliższej przyszłości wojska brytyjskie nie zostaną wysłane na Ukrainę.

„Sekretarz obrony mówił, że pewnego dnia w przyszłości możliwe będzie odbycie przez nas części tego szkolenia na Ukrainie. Ale to coś na dłuższą metę, a nie tu i teraz. Nie ma brytyjskich żołnierzy, którzy zostaliby wysłani do walki w obecnym konflikcie”- powiedział Sunak reporterom na początku dorocznej konferencji rządzącej Partii Konserwatywnej w Manchesterze.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *