Rosja używa delfinów w działaniach wojennych

Rosjanie zaczęli używać delfinów do ochrony przed ukraińskimi siłami specjalnymi, które stanowią realne zagrożenie na tym obszarze. Mają zwalczać ukraińskich płetwonurków-dywersantów i wykrywać łodzie motorowe, na których ukraińscy komandosi coraz częściej docierają na półwysep.

Rosja postanowiła wzmocnić obronę swoich baz morskich na Krymie dzięki użyciu delfinów. Już na samym początku inwazji umieszczono wyszkolone delfinów przy wejściu do portu w Sewastopolu. W ostatnim miesiącu podobne zagrody dla delfinów pojawiły się w bazie rosyjskiej marynarki wojennej na północno-zachodnim Krymie w Novoozerne. Baza znajduje się 90 km (56 mil) na północny zachód od Sewastopola, znacznie bliżej linii frontu.

Delfiny w działaniach wojennych

Uważa się, że wyszkolone delfiny są skuteczne przeciwko nurkom wojskowym. Nie ma człowieka, niezależnie od tego, jak bardzo jest wysportowany i dobrze wyszkolony, który mógłby je przewyższyć w pływaniu. Tym bardziej, że delfiny mają zamontowane sonary, które pozwolą wykryć nie tylko płetwonurków ale także niedużych i szybkich łodzi desantowych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *