W Ukrainie zmieniły się zasady ruchu drogowego

Na posiedzeniu 20 października rząd poparł zmiany w przepisach ruchu drogowego. Dotyczą one transportu dzieci i włączania świateł poza obszarami zabudowanymi.

Informację o tym przekazał stały przedstawiciel Gabinetu Ministrów w Radzie Najwyższej Ukrainy Taras Melnychuk. Według Melnychuka zmiany w ustawie Prawa o ruchu drogowym wprowadzono w celu zbliżenia ustawodawstwa Ukrainy do przepisów Unii Europejskiej.

Co się zmieniło w przepisach?

Od teraz kierowcy wszystkich pojazdów mechanicznych poza obszarami zaludnionymi muszą w trakcie jazdy włączać światła do jazdy dziennej. W przypadku ich braku w konstrukcji pojazdu – reflektory świateł mijania. Wcześniej na Ukrainie zasada ta obowiązywała jedynie w sezonie jesienno-zimowym. Teraz będzie obowiązywać przez cały rok.

Zabrania się także przewożenia w pojazdach dzieci o wzroście poniżej 150 cm bez urządzeń zabezpieczających, które umożliwiają zapięcie dziecka pasami bezpieczeństwa. Zabrania się także przewożenia dzieci na tylnym siedzeniu motocykla i motoroweru, poza kilkoma przypadkami.

Doprecyzowano także wykaz znaków drogowych oznaczających specjalne miejsca parkingowe na autostradach i drogach dla samochodów osobowych.

zdjęcie: Własne e-ukraina.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *