Nowa aplikacja dla uczniów „Mriya” przedstawiona przez Zelenskiego

Prezydent Wołodymyr Zełenski zaprezentował nową aplikację edukacyjną „Mriya”, która już wkrótce będzie mogła pomóc milionom uczniów, rodziców i nauczycieli w efektywniejszym wykorzystaniu możliwości systemu edukacyjnego.

W Dniu Wiedzy Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zaprezentował ukraińskim uczniom, ich rodzicom i nauczycielom innowacyjny cyfrowy projekt edukacyjny „Mriya”, czyli „Marzenie”.

Prezydent zauważył, że dziś świat ciągle się zmienia i pewne rzeczy tracą na znaczeniu, a coś wręcz przeciwnie, staje się ważniejsze. Każde dziecko zmienia się także w trakcie studiów, dlatego potrzebuje pewnego rodzaju nawigacji, aby odnaleźć się w tym świecie.

Głównym celem projektu „Sen” jest zapewnienie dziecku osobistej przestrzeni edukacyjnej i unikalnego algorytmu rozwoju, aby otworzyć każdemu Ukraińcowi szansę stać się tym, kim chce być.

Jakie funkcje będzie posiadała aplikacja „Mriya”?

Aplikacja będzie zawierać bibliotekę treści potrzebnych dziecku, informacje o programach edukacyjnych, kursach, materiałach wideo, zajęciach pozalekcyjnych, olimpiadach, klubach.

Dzięki tej aplikacji każde dziecko będzie miało swoją teczkę w edukacji, w której znajdą się informacje o jego osiągnięciach i planach.

„Dream” będzie posiadał wygodny interfejs do monitorowania grafiku zajęć i zajęć pozalekcyjnych dziecka. Również w aplikacji, analogicznie do „Diya”, dziecko może posiadać identyfikator – unikalny cyfrowy dokument dziecka zapewniający większą ochronę i możliwości.

„Aplikacja zarekomenduje, czego potrzebuje konkretne dziecko, na podstawie jego ścieżki edukacyjnej, jego talentów, tego, co w tej chwili można określić jako marzenie. Nie ma znaczenia, w jakim wieku. Nie ma znaczenia, jaka geografia. Najważniejsze, żeby dziecku się udało” – powiedział Wołodymyr Zełenski.

„Mriya” pomoże rodzicom dowiedzieć się, czy ich dziecko jest bezpieczne podczas alarmów lotniczych. W tym celu wystarczy jedno kliknięcie w aplikacji po tym, jak nauczyciel zabierze dzieci do schroniska.

Również rodzice będą mogli zobaczyć, w czym ich dziecko jest bardziej utalentowane, zrozumieć, w czym dziecko potrzebuje pomocy i w czym radzi sobie znakomicie. Ponadto „Mriya” będzie zawierała treści dla rodziców, które przyczynią się do ich samorozwoju.

Aplikacja umożliwi także rodzicom otrzymywanie informacji zwrotnej od nauczyciela.

„To bardzo ważne, aby „Mriya” w końcu ułatwiła życie nauczycielom. Usuwamy jak najwięcej kawałków papieru. Wszelkiego rodzaju formularze, które należy wypełnić już teraz. Maksymalna uwaga nauczyciela jest skupiona na nauczaniu, a nie na marnowaniu czasu” – zauważył Wołodymyr Zełenski.

Zdaniem Prezydenta jeszcze w tym roku planowane jest rozpoczęcie procesu zapoznawania z pilotażowym projektem „Mryia” w szkołach testowych, a w przyszłym roku, po wdrożeniu „pilotażu”, projekt ma zostać skalowany do innych instytucji edukacyjnych Ukrainy.

źródło/zdjęcia: president.gov.ua

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *