Kibice wrócą niedługo na stadiony?

Na posiedzeniu 1 grudnia Rada Ministrów zleciła Ministerstwu Sportu, Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i organom bezpieczeństwa opracowanie procedury wpuszczania widzów na trybuny stadionów z zachowaniem warunków bezpieczeństwa.

Informację tę przekazała strona Ministerstwa Młodzieży i Sportu.

„Obecnie wspólnie z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych, agencjami bezpieczeństwa i regionalnymi administracjami wojskowymi opracowujemy algorytm, który sprawi, że wydarzenia sportowe będą dostępne i możliwie bezpieczne dla widzów” – czytamy w komunikacie.

Resort zwrócił uwagę, że dopiero po ustaleniu wszystkich szczegółów realizacji tej decyzji w odrębnym komunikacie poinformuje kiedy widzowie będą mogli wrócić na trybuny.

Szef Ministerstwa Sportu Matvii Bidnyi podkreślił, że wpuszczenie widzów na trybuny pomoże rozwinąć branżę sportową, poprawi kondycję finansową organizacji sportowych i dostarczy kibicom emocji, jakie można uzyskać tylko na stadionie.

„Powrót kibiców pomoże stadionom i klubom odzyskać rentowność finansową, a żadna transmisja telewizyjna nie zastąpi całkowicie emocji stadionowych. Jednak dla nas najważniejsza jest kwestia bezpieczeństwa widzów i sportowców” – zauważył Matviy Bidny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *