Prawie 500 autobusów kupionych przez Prozorro Market

Przed nowym rokiem akademickim władze regionalne i lokalne z 18 województw podpisały umowy na zakup 493 autobusów szkolnych. Wszystkie zakupy zostały dokonane poprzez system Prozorro Market, dzięki czemu możliwe jest dokonanie tego w sposób konkurencyjny i przejrzysty.

Poinformowała o tym służba prasowa Ministerstwa Gospodarki Ukrainy.

Na dzień dzisiejszy podpisano już 63 kontrakty o wartości 1,47 mld hrywien, a do 1 września ma zostać dostarczonych 165 autobusów. Reszta dotrze w październiku, listopadzie i grudniu 2023 roku.

„Od maja tego roku klienci kupują autobusy za pośrednictwem Prozorro Market korzystając z zapytania cenowego. Daje to im możliwość wyboru najlepszej oferty w ciągu kilku dni i po niższej cenie niż na aukcjach otwartych. Oszczędności w tego typu zakupach zapewnia większa liczba ofert dostawców” — powiedziała wiceminister gospodarki Ukrainy Nadiya Bigun.

Ponadto do końca 2023 r. z Unii Europejskiej przyjedzie ponad 300 autobusów w ramach pomocy humanitarnej. 192 z nich trafiło już do szkół.

Ministerstwo Gospodarki podkreśliło, że każdy region może złożyć wniosek do Funduszu Likwidacji Skutków Agresji Zbrojnej (Ministerstwo Rozwoju Społecznego, Terytoriów i Infrastruktury Ukrainy) na zakup autobusów zamiast tych, które zostały przekazane Siłom Zbrojnym lub zniszczone lub uszkodzony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *