Na Ukrainie w dziewięć miesięcy rozpoczęto budowę 50 tys. nowych mieszkań

Na Ukrainie od stycznia do września 2023 roku rozpoczęła się budowa 50 077 nowych mieszkań. Najwięcej nowych osiedli powstaje w obwodzie kijowskim i lwowskim.

Tak wynika z raportów opublikowanych przez Państwową Służbę Statystyczną.

Na pierwszym miejscu znajduje się zatem obwód kijowski, gdzie powstaje 9220 nowych mieszkań, z czego prawie 5370 w budynkach wielomieszkaniowych. W samym Kijowie, który zajął czwarte miejsce, trwa budowa 3374 mieszkań, z czego prawie wszystkie mieszczą się w kompleksach mieszkalnych.

Na drugim miejscu znajduje się obwód lwowski, w którym buduje się 7651 mieszkań. 5800 z nich znajduje się w apartamentowcach.

Na trzecim miejscu znalazł się obwód iwanofrankowski, w którym od stycznia br. rozpoczęto budowę 5992 mieszkań, z czego 4913 w kompleksach mieszkaniowych.

Jednocześnie, według Państwowej Służby Statystycznej, w obwodach donieckim, ługańskim, sumskim, chersońskim, mikołajowskim i kirowogradzkim w ogóle nie powstają budynki mieszkalne. Natomiast w obwodzie donieckim, mikołajowskim i kirowogradzkim w okresie styczeń-wrzesień 2023 r. rozpoczęto budowę domów jednorodzinnych.

Państwowa Służba Statystyczna nadal wyjaśnia informacje dotyczące obwodów zaporoskiego, charkowskiego i czernihowskiego.

Pod względem powierzchni przyszłych mieszkań na pierwszym miejscu znajduje się obwód lwowski. Całkowita powierzchnia nowych mieszkań w budynkach wielomieszkaniowych wynosi ponad 568 000 metrów kwadratowych, czyli średnio wynosi około 98 metrów kwadratowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *