Prawie 42% wydatków Ukraińców pochłania jedzenie. To bardzo dużo

Analitycy szacują, że prawie 42% wszystkich wydatków Ukraińców przeznaczanych jest na żywność spożywaną w domu. W tym rankingu Ukraina zajmuje 93. miejsce wśród wszystkich przebadanych 105 krajów.

Informacje te zostały przekazane na platformie elektronicznej Picodi.com, która zapoznała się z danymi Euromonitor International i służbami statystycznymi.

Wśród Ukraińców produkty spożywcze i napoje bezalkoholowe stanowią 41,6% ogółu wydatków na towary i usługi konsumpcyjne. Podobne wyniki uzyskano w Mołdawii (41,1%), Etiopii (41,3%) i Kambodży (42,7%).

Jeszcze gorzej sytuacja prezentuje się w Nigerii (59%), Birmie (56,6%) i Kenii (56,1%).

Najmniej na żywność i napoje spożywane w domu wydają obywatele Stanów Zjednoczonych (6,7%), Singapuru (8,4%), Wielkiej Brytanii (8,7%), Irlandii (9,2%) i Szwajcarii (9,2%). 9%).

Jak dużo Ukraińcy wydają na jedzenie?

Według obliczeń badaczy przeciętny Ukrainiec wydaje miesięcznie na żywność 108 dolarów. W Polsce zaś przeciętnie jest to kwota 142 dolary, co plasuje nas 3 dziesiątce najdroższych krajów jeśli chodzi o koszty żywności.

Najwyższe koszty żywności w Europie notowane są w Szwajcarii (359 dolarów miesięcznie), Norwegii (341 dolarów miesięcznie) i Danii (311 dolarów miesięcznie).  Związane jest to zapewne z wysokimi kosztami życia w tych krajach.

Jednocześnie najniższe koszty żywności notuje się na Białorusi (98 dolarów miesięcznie) i Mołdawii (97 dolarów miesięcznie).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *