Roman Prokofiev (Роман Прокоф’єв)

Imię i nazwisko: Roman Prokofiev (Роман Прокоф’єв)

Miejscowość: Jarczowce

Region: Tarnopolski

Wiek: 26

Data urodzenia: 21.04.1997

Data śmierci: 10.07.2023

Dodatkowe informacje

Roman Prokofiew, żołnierz ze wsi Jarczowce, zakończył życie na froncie.Urodzony w 1997 roku obrońca zginął 10 lipca podczas rosyjskiego ostrzału na obrzeżach wsi Robotyne w Zaporożu.

Smutną wiadomość ogłosił na Facebooku burmistrz Zborowa Rusłan Maksimiw.

„Nie ma wystarczających słów, aby oddać smutek i ból, jaki czarne skrzydło dotknęło nie tylko rodzinę, ale i całą społeczność. Rodzinie zmarłego składamy szczere kondolencje, łączymy się w bólu, przeżywamy wspólnie z Wami żałobę , wspieramy was w godzinie smutku. Wieczna pamięć Bohaterowi Ukrainy! Chwała na wieki wieków” – napisał burmistrz.

Mężczyzna urodził się 21 kwietnia 1997 r. w obwodzie rówieńskim. Później jego matka wraz z dziećmi przeniosła się do Cebrowa. W tej wsi żołnierz ukończył miejscową szkołę.

W marcu 2022 roku Roman udał się do służby w Siłach Zbrojnych.

Odważny i nieustraszony. Ukochany Syn i Brat. Wierny przyjaciel i towarzysz. Ukraina straciła żołnierza Romana Prokofiewa. Zginął 8 lipca w bitwie pod ostrzałem wroga. Nie cofnął się, nie poddał, nie znał strachu. Dał za nas, „за неньку-Україну, swoje życie”, czytamy w poście na stronie społeczności na Facebooku.


На фронті обірвалось життя військового з села Ярчівці Романа Прокоф’єва.

Захисник, 1997 року народження, загинув 10 липня під час російського обстрілу на околицях села Роботине на Запоріжжі.

Сумну звістку повідомив у Faceboook міський голова Зборова Руслан Максимів.

„Не вистачає слів, щоб передати смуток та біль, який чорним крилом торкнувся не лише сім’ї, а й всієї громади. Висловлюємо щирі співчуття родині загиблого, поділяємо ваше горе, сумуємо разом з вами, підтримуємо вас у годину скорботи. Вічна пам’ять Герою України! Навіки слава”, – написав мер.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *